Hakkımızda

Choco Bons nedir?

Choco Fransızca’ da çikolata anlamına gelen Le Chocolat kelimesinin kısaltması, Bons ise iyi, güzel anlamındaki Fransızca Les Bons kelimesinden gelmektedir. Choco Bons marka ismi; çikolata ile ilgili iyi güzel şeyleri anlatır.
Choco Bons fransızca “şokobun” olarak okunuyor olsa da “çokobons” olan ingilizce okunuşu yaygınlaşmıştır.

Marka hikayesi:

Choco Bons 2008 yılında Çankaya Üniversitesi’ nde lisans programı bitirme projesi olarak ortaya çıkmış, marka alt yapısı, logoları, renkleri çok değerli profesörlerimizin desteği ile oluşturulmuştur. Waffle, krep ve pancake lerin formülü ortakların dünyanın en iyi pastacılık okulu Londra Le Cordon Bleu’ dan ve Bremen Üniversitesi’ nin pastacılık kurslarındaki eğitimlerinden sonra Cordon Bleu tariflerinin Türk damak tadına uyarlanması ile ortaya çıkmıştır.

Choco Bons kendine özgü formülünü Alman bir firma ile yaptığı 2 yıl süren ortak çalışması sonucunda mükemmel bir karışım haline getirerek her şubesinde aynı lezzeti müşterilerine sunmayı başarmış, aynı zamanda kullandığı ürünler, üretim ve sunum teknikleri ile Waffle’ ı bir “sokak yiyeceği” olmaktan çıkartıp, 2008 yılında AVM kültürüne uyarlayan ilk Waffle markası olmuştur.

Marka kurulduğu ilk yıl Bardak Waffle isminde innovatif bir ürün ile sektörde fark yaratmış ve oluşturduğu yeni Pazar segmentinin lideri konumuna gelmiştir.
Choco Bons Waffle 2010 yılında başladığı Franchise sisteminde Türkiye’ deki en önemli pazarlama şirketleri ve AVM’ leri ile iş ortaklıkları yapmıştır.

chocobonswaffle

Waffle nedir?

İlk kez Belçika’ da keşfedilen ve dünyada onlarca farklı şekil, içerik ve lezzette uygulamaları yapılan; Türkiye’ de tatlı, ABD’ de kahvaltı, Almanya’ da akşam üstü atıştırmalığı olarak tüketilirken Belçika’ da tatlı-tuzlu her türüne rastlayabileceğiniz Waffle, Uzakdoğu ülkelerinde ise kırmızı fasulye dolgusu ile bambaşka bir lezzet olarak sunulmaktadır. Waffle her ülkenin damak tadına göre farklı reçeteler ile hazırlanabilen ve özellikle Türkiye’deki içerik çeşitliliği sayesinde tüketiciye o anda istediği lezzeti sunabilme esnekliğini sağlayabilen bir üründür. Choco Bons Waffle 2 yıl süren çalışma ve araştırmaları sonucunda Türk damak tadına en uygun waffle hamuru reçetesini bulmuş ve her şubesinde bu lezzeti ziyaretçilerine sunmakla kalmayıp içerik çeşitliliği konusunda da fark yaratarak 55 farklı içerik ile başladığı yola bu sayıyı daha da arttırarak devam etmektedir.

    En lezzetli waffle nasıl yapılır?

Waffle’ ın lezzetinin en önemli birleşeni hamurudur. Bu hamur, üzerine eklediğiniz malzemeler ile mükemmel bir uyum yakalamalıdır. Waffle hamurunun tat dengeleri bilinci ile üretilmesi mutlak bir gerekliliktir.

Waffle’ ın bir diğer önemli bileşeni çikolatasıdır. Bu çikolatanın yağ oranının düşük, kakao oranının yüksek olması, meyveli çikolata çeşitlerinde ise aroma ve gıda boyası bileşenlerinin minimum düzeylerde kullanılması, çikolatanın uygun ortam sıcaklığında saklanması gerekmektedir.
Son kural ise waffle da kullanılan bütün meyvelerin taze ve günlük olmasıdır.

Dondurulmuş meyveler bıraktıkları sudan dolayı çikolatanın ve hamurun yapısını bozacağından dondurulmuş ve katkı maddeleri ile saklama ömrü uzatılmış meyvelerden özellikle uzak durmak gerekir.

Neden en lezzetlisi Choco Bons Waffle?

Hamurunun lezzeti, çıtırlığı, istenen kalınlıkta hazırlabilmesi toplamda 4 yıllık bir AR-GE çalışmasının sonucudur. Marka özel formülü ile piyasadaki tüm rakipleri ile arasında önemli ve aşılamaz bir fark yaratmıştır.

Çikolatalar en iyi kakao çekirdekleri kullanılarak, fındık oranı yüksek tutularak, doğal meyve özleri ve yağ olarak sadece kakao yağı kullanılarak üretilir.
Meyveler organiktir ve her gün halden özenle seçilerek alınır.

Birbirinden lezzetli 60 farklı çeşit ile Choco Bons Waffle’ın en önemli farkı her müşterinin Choco Bons’ tan alacağı ürünün içeriğini isteğine ve zevkine göre belirleyebilmesidir.

60 farklı çeşitin farklı komibinasyonları “kattrilyonlarca” farklı çeşitte tatlı yeme imkanı sunar. Sayılarla da ispatlanmıştır ki aynı tatlıyı yemekten sıkılmak Choco Bons Waffle’ da imkansızdır.